Rejestracja
W koszyku
0szt.
0,00
PLN

RĘCZNIE ROBIONE KOLCZYKI Z PERU

Opis produktu

Ręcznie robione kolczyki z polerowanego kokosa, palmy iraca, bambusa i metalu alpaka. Te etniczne kolczyki stworzył z dbałością o szczegóły peruwiański artysta. Z łupiny kokosa wycięto oryginalne formy. Te niesamowite kolczyki dodadzą uroku każdej kobiecie. Zawieszki kolczyków zostały wykonane z materiału zwanego alpaka. Jest to nie uczulający stop metali, stosowany w jubilerstwie. Są to piękne ręcznie robione kolczyki w etnicznym stylu.

Palma kokosowa, kokos właściwy jest ważną rośliną użytkową terenów tropikalnych. Drzewo rośnie do 30 metrów wysokości. Kokos właściwy najprawdopodobniej pochodzi z północno-zachodniej Ameryki Południowej lub południowo-wschodniej Azji. Obecnie palma kokosowa jest rozpowszechniona na terenie krajów tropikalnych.

Nazwę palmy kokosowej w sanskrycie kalpa vriksha tłumaczyć się jako „drzewo, które zaspokaja wszystkie potrzeby życia” zaś w języku malajskim pokok seribu guna „drzewo o tysiącu zastosowań” i jest to zgodne z prawda. Kokos jest wykorzystywany do wielu rzeczy między innymi do produkcji biżuterii, kosmetyków, paliwa, jako źródło węgla drzewnego. Mleko kokosowe jest cenionym napojem w krajach tropikalnych, gasi pragnienie i pomaga w uzupełnieniu utraconych soli mineralnych.

Palma Iraca jest to roślina rosnąca w Ameryce Południowej. Włókna jej liści poddaje się procesowi suszenia, następnie kroi się je, aż do uzyskania cienkich słomek. Z tych słomek wyplata się najróżniejsze etniczne ozdoby: biżuterię, kapelusze (kapelusze panamskie) , naczynia, hamaki.
Szukaj