Rejestracja
W koszyku
0szt.
0,00
PLN

Regulamin

Regulamin sklepu aliensgroup.pl

§ 1. Dane kontaktowe

1. Dostępna pod adresem aliensgroup.pl galeria internetowa Aliens Gorup prowadzona jest przez Małgorzatę Starybrat prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą Aliens Group Małgorzata Starybrat, zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji Gospodarczej (CEIDG), prowadzonej przez Ministerstwo Gospodarki w Warszawie REGON: 360405146, NIP: 556-182-31-73

2. Dane adresowe: Al. Jana Pawła II, 00-867 Warszawa.

3. Zapytania i reklamacje mogą być kierowane pod adres: info@aliensgroup.pl

§ 2. Nazwy i znaki towarowe producentów

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte na stronie Galerii Aliens Group należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na stronach Galerii Aliens Group użyte są w celach informacyjnych. Zawartość witryny / teksty, obrazki, grafiki / oraz wszystkie jej fragmenty stanowią własność Aliens Group, producentów, dostawców lub firm współpracujących.

§ 3. Formy porozumiewania się z klientem

Aliens Group wykorzystuje następujące sposoby porozumiewania się z Klientem:
• Formularze na stronie internetowej aliensgroup.pl
• Poczta elektroniczna,
• Korespondencja tradycyjna (pocztowa).

§ 4. Dostępności towaru:

Legenda :


"Produkt dostępny" ten produkt jest dostępny w sprzedaży. /możesz go sobie od razu kupić - jest w sprzedaży/


"Produkt niedostępny"
ten produkt został wysprzedany ale może być ponownie w sprzedaży. /niestety produkt został już wysprzedany - nie możesz kupić, ale może jeszcze kiedyś trafi ponownie do sprzedaży/


"Zamówienie przedpremierowe"
ten produkt jeszcze nie jest dostępny w sprzedaży ale możesz go zamówić już teraz (wkrótce trafi do sprzedaży w terminie podanym obok produktu).


"Zamówienie specjalne"
ten produkt jest dostępny wyłącznie na specjalne zamówienie. /nie ma go w sprzedaży, ale możemy ci go sprowadzić na twoje indywidualne zamówienie o ile jeszcze będzie w ofercie producenta/.


"Produkt wycofany ze sprzedaży"
ten produkt został wycofany ze sprzedaży. /tego produktu nie ma, został wycofany ze sprzedaży i dystrybucji, z przyczyn od nas nie zależnych./

§ 5. Realizacja Zamówień :

1. W wypadku zamówienia towaru o statusie "Zamówienie przedpremierowe" (trzy białe paski) lub "Zamówienie indywidualne klienta" (trzy niebieskie paski) kupujący zostanie poinformowany oddzielnym e-mailem kiedy towar dotrze do magazynu.

2. Zamówienia przedpremierowe oznaczone (trzema białymi paskami) lub "Zamówienia indywidualne klienta" (trzy niebieskie paski) w których jest podana data dostępności będą realizowane po Premierze produktu. Data premiery-dostępności podana jest w stopce obok produktu "Dostępny od* /podany jest miesiąc i rok/ np. Grudzień 2018. W przypadku złożenia jednego zamówienia przedpremierowego lub na indywidualne zamówienie przez klienta w którym znajdują się pozycje lub serie pozycji o różnych terminach dostępności lub Premier - Galeria Aliens Group zastrzega sobie konieczność wysyłki produktu lub serii produktów z naliczeniem kosztów dostawy kurierskiej za każdą pozycję lub serię gotową do realizacji, bez kumulacji i zbierania poszczególnych pozycji lub serii do momentu, aż będzie całe zamówienie dostępne. Koszty jednorazowej dostawy kurierskiej są podane w naszym stałym cenniku tu : Cennik

3. Realizacja nastąpi w ciągu 7 dni roboczych od momentu poinformowania klienta pocztą e-mail lub telefoniczne.

4. Galeria Aliens Group poprzez system Payu umożliwia zakup ratalny swoich produktów. Informacje dot. zakupu ratalnego znajdują się tu : Payu
Symulator rat znajduje się przy każdym produkcie znajdującym się w galerii Aliens Group.

5. Produkty na Zamówienia przedpremierowe oznaczone (trzema białymi paskami) lub "Zamówienia indywidualne klienta" (trzy niebieskie paski) w których podana jest data dostępności wprowadzane są do Galerii z możliwością ich przedpremierowego wcześniejszego zamówienia /do 12 m-cy wcześniej przed premierą światową i sprowadzeniem do Galerii Aliens Group/.

6. Produkty na Zamówienia indywidualne-specjalne klienta oznaczone (trzema niebieskimi paskami) w których nie ma daty dostępności - będą sprowadzane po potwierdzeniu przez Galerię e-mailem o możliwości sprowadzenia z podaniem terminu realizacji. W przypadku braku towaru - klient także, będzie powiadomiony e-mailem o niemożliwości sprowadzenia pozycji o którą klient wystąpił z zapytaniem.

7. Galeria Aliens Group w przypadku Zamówienia indywidualnego-specjalnego zastrzega sobie możliwość pobrania zadatku od zamawianego produktu. Wysokość zadatku ustalana jest indywidualne z klientem. W przypadku kiedy realizacja zamówienia będzie niemożliwa o czym Galeria Aliens Group powiadomi klienta e-mailem lub telefonicznie - zadatek powiększony o odsetki ustawowe naliczane od dnia jej wpłaty przez klienta do dnia zwrotu zostanie zwrócona klientowi.

§ 6. Przesyłki i termin realizacji zamówienia

1. Przesyłki paczek Aliensgroup.pl realizowane są poprzez Firmą Kurierską DPD.

2. Koszty przesyłki ponosi Klient. Szczegółowy koszt opłaty za przesyłkę możesz zobaczyć tu :
Cennik

3. Maksymalny termin realizacji zamówienia wynosi 7 dni od dokonania i potwierdzenia zamówienia, za wyjątkiem zamówień przedpremierowych i indywidualnych.

4. Terminy orientacyjne otrzymania przesyłki - Według zapewnień przewożników - Firmy Kurierskiej DPD:

5. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji zamówienia (przygotowanie paczki przez Aliens Group) + czas dostawy kuriera. Zarówno czas dostawy, jak i czas realizacji podajemy, licząc tylko dni robocze.

6. Realizacja zamówienia przez galerię Aliens Group + DPD - przesyłka kurierska, czas przygotowania paczki i dostawy ok. 3 dni roboczych. W okresie przedświątecznym czas dostawy może ulec wydłużeniu.

7. Uwaga ! Towar jest wysyłany następnego dnia roboczego od daty Zamówienia ! /w przypadku Pobrania, lub w przypadku odnotowania wpłaty przy przelewie/.

§ 7. Płatności:

1. Oferujemy następujące formy płatności
a. za zaliczeniem: zapłata kurierowi przy odbiorze przesyłki;
b. kartą kredytową: należność za zamówione towary pobierana jest w chwili wystawienia paragonu lub faktury;
c. bezpośrednim przelewem na nasze konto bankowe.
d. ratalnie poprzez system Payu
szczegóły tu : Payu
e. poprzez system Payu

2. Termin płatności wynosi 7 dni od dnia dokonania zamówienia, za wyjątkiem płatności za pobraniem.

3. Ceny wszystkich produktów galerii Aliens Group są cenami brutto i zawierają doliczony podatek od towarów i usług.

4. Jeżeli zamówienie składane jest przez podmiot prowadzący działalność gospodarczą będzie wystawiona faktura VAT bez podpisu odbiorcy.

5. W przypadku zamówienia z opcją "Pobranie" wymagane jest potwierdzenie poprzez aktywny link w e-mailu, który klient otrzymuje po prawidłowo złożonym zamówieniu.

6. W przypadku zamówienia z opcją karta kredytowa lub przelew, potwierdzeniem jest wpłata należności za zakup. Jeżeli w ciągu 7 dni roboczych od daty złożenia zamówienia wpłata nie zostanie przez nasz sklep odnotowana - zamówienie zostaje Anulowane. Wyjątkiem jest prośba klienta o przedłużenie terminu płatności powyżej 7 dni odnotowana podczas składania zamówienia w rubryce "Uwagi" i zaakceptowana przez naszą galerię/.

7. Wpłaty w naszej Galerii dokonywane są poprzez system Payu.pl. W przypadku wyboru płatności poprzez inny Bank nie wymieniony w systemie Payu.pl, nie udanego transferu dokonania przelewu poprzez system Payu.pl lub płatności indywidualnej w innym terminie /do 7 dni/ - wpłat należy dokonywać na nasze konto Bankowe :

ALIENS GROUP
MAŁGORZATA STARYBRAT
AL. JANA PAWŁA II 27
00-867 WARSZAWA
84 1600 1462 1844 1676 7000 0001
Tytuł przelewu : "Zamówienie Nr ....

§ 8. Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

1. Kto może odstąpić od umowy zawartej na odległość

Każdy Konsument może zrezygnować z zakupu (odstąpić od umowy) dokonanego w galerii Aliensgroup.pl na zasadach sprzedaży wysyłkowej, bez podania przyczyny, nawet jeśli towar jest zgodny z umową, jeśli w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania towaru zgłosi do Aliensgroup.pl fakt odstąpienia od umowy poprzez pisemne oświadczenie wysłane na podany wyżej adres korespondencyjny, przy czym o zachowaniu terminu decyduje data jego nadania. Termin odstąpienia od umowy rozpoczyna swój bieg od momentu objęcia rzeczy w posiadanie przez osobę trzecią inną niż przewoźnik, a w przypadku wielu rzeczy które dostarczane są osobno, partiami lub w częściach – od objęcia w posiadanie ostatniej rzeczy, partii lub części.

2. Skutki odstąpienia od umowy zawartej na odległość

Skutkiem odstąpienia od umowy jest to, iż umowę uważa się za niezawartą. Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do konsumenta, przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jaki wybrał konsument, chyba że zgodził się on na inny sposób, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami. Przedsiębiorca nie ma obowiązku zwrotu nadwyżki kosztów dostarczenia rzeczy do konsumenta spowodowanej wybraniem przez niego droższego sposobu dostarczenia rzeczy, aniżeli najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę. Konsument ma obowiązek zwrócić rzecz przedsiębiorcy w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy. Konsument ponosi koszty bezpośredniego zwrotu rzeczy do przedsiębiorcy. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

3. Sugerowana procedura odstąpienia od umowy zwartej na odległość

Do odstąpienia od umowy wystarczy nadać na adres Aliens Group wypełniony formularz odstąpienia od umowy, który można pobrać tutaj FORMULARZ ZWROTU TOWARU


Aby jednak procedura odstąpienia od umowy przebiegła jak najszybciej i sprawnie, prosimy o zastosowanie się do poniższych zasad/kroków:
 • Poinformowanie nas o Państwa decyzji poprzez oświadczenie złożone poprzez:

a. wypełnienie internetowego FORMULARZ ZWROTU TOWARU

b) wysłanie wiadomości email na adres info@aliensgroup.pl

c) przesłanie FORMULARZ ZWROTU TOWARU na papierze, w paczce, razem ze zwracanym towarem
 • Skompletowanie zwracanego towaru.
 • Dołączenie do paczki dowodu zakupu (paragon/faktura).
 • Dołączenie do paczki oświadczenia o odstąpieniu od umowy lub przynajmniej dane kontaktowe do siebie (dla szybszej identyfikacji przesyłki/zamówienia).
 • Bezpieczne zapakowanie paczki.
 • Niezwłoczne nadanie paczki, na swój koszt, na adres podany w formularzu zwrotu towaru

4. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje w wypadkach umowy:

• w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy;
• w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
• w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
• w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
• w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
• dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.

5. Aby przyspieszyć zwrot pieniędzy
 • Proces obsługi zwrotu towaru i przesłania pieniędzy do Państwa będzie szybszy jeśli:
 • Zgłoszenia zwrotu dokonacie Państwo przez nasz FORMULARZ ZWROTU TOWARU na stronie internetowej
 • Produkt będzie kompletny i będzie zwracany w oryginalnym opakowaniu
 • Do przesyłki zostanie załączone czytelnie wypełnione pismo informujące o odstąpieniu od umowy wraz z danymi kontaktowymi do Państwa
 • Przesyłka zostanie do nas dostarczona za pośrednictwem firmy kurierskiej

§ 9. Rękojmia

1. Aliens Group ma obowiązek dostarczenia rzeczy bez wad.

2. Aliens Group odpowiada wobec Klienta z tytułu rękojmi za wady fizyczne oraz prawne towarów

3. Sprzedawca jest odpowiedzialny za wady fizyczne towaru, które istniały w chwili przejścia niebezpieczeństwa na Klienta lub wynikły z przyczyny tkwiącej w sprzedanym towarze w tej samej chwili. Towar ma wady fizyczne, w szczególności, gdy:

a. nie ma właściwości, które towar tego rodzaju powinien mieć ze względu na cel w Umowie Sprzedaży oznaczony albo wynikający z okoliczności lub przeznaczenia;
b. nie ma właściwości, o których istnieniu Sprzedawca zapewnił Klienta, w tym przedstawiając próbkę lub wzór;
c. nie nadaje się do celu, o którym Klient poinformował Sprzedawcę przy zawarciu Umowy Sprzedaży, a Sprzedawca nie zgłosił zastrzeżenia co do takiego jej przeznaczenia;
d. została Klientowi wydana w stanie niezupełnym.

4. Sprzedawca jest zwolniony od odpowiedzialności z tytułu rękojmi, jeżeli Klient wiedział o wadzie w chwili zawarcia Umowy Sprzedaży

5. W ramach rękojmi Klient ma możliwość skorzystania z następujących uprawnień:
a. Złożenia oświadczenia o obniżeniu ceny lub odstąpieniu od umowy, chyba że Aliens Group niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Klienta wymieni towar lub wadę usunie (ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli towar był już naprawiany lub wymieniany przez sprzedawcę)
b. Żądania naprawy lub wymianu towaru

6. Odpowiedzialność Aliens Group z tytułu rękojmi za wady fizyczne ustaje z upływem dwóch lat od wydania towaru.

7. W przypadku sprzedaży towaru w obrocie między przedsiębiorcami na podstawie art. 558 § 1 k.c. strony wyłączają odpowiedzialność sprzedającego z tytułu rękojmi za wady fizyczne i prawne rzeczy, w szczególności ustalają, iż nie ponosi on żadnej odpowiedzialności także za wady ukryte przedmiotu sprzedaży.

§ 10. Procedura reklamacyjna

1. Aliens Group zobowiązuje się do rozpatrzenia każdej reklamacji w terminie do 14 dni, a gdyby to nie było możliwe, do poinformowania w tym okresie Klienta, kiedy reklamacja zostanie rozpatrzona. Aliens Group nie jest producentem towarów.
2. Producent ponosi odpowiedzialność z tytułu gwarancji sprzedanego Towaru na warunkach określonych w Regulaminie na swojej stronie internetowej lub jeśli Regulamin gwarancyjny producenta przewiduje taką możliwość, Klient może zgłaszać swoje roszczenia w ramach gwarancji bezpośrednio u producenta, którego adres znajduje się na stronie internetowej producenta lub na opakowaniu produktu.
3. Koszty związane z odesłaniem do nas towaru reklamowanego zwrócimy natychmiast po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji.
4. Dla przyspieszenia procedury reklamacyjnej zaleca sią aby do odsyłanego towaru należy dołączyć dowód zakupu produktu w naszej Galerii: paragon, fakturę, potwierdzenie przelewu lub wyciąg z karty kredytowej.
5. W reklamacji klient powinien opisać wykryte braki lub wady fizyczne towarów oraz sformułować, z którego z uprawnień z tytułu rękojmi korzysta.
6. Reklamację można złożyć wypełniając następujący formularz: Pobierz druk reklamacji
7. Prosimy o odesłane paczki na adres podany w formularzu reklamacji:

§ 11. Reklamacja dotycząca świadczenia usług drogą elektroniczną

1. Aliens Group podejmuje działania w celu zapewnienia w pełni poprawnego działania galerii, w takim zakresie, jaki wynika z aktualnej wiedzy technicznej i zobowiązuje się usunąć w rozsądnym terminie wszelkie nieprawidłowości zgłoszone przez Klientów.
2. Klient może powiadomić Aliens Group o wszelkich nieprawidłowościach lub przerwach w funkcjonowaniu serwisu galerii Internetowej.
3. Nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem galerii Klient może zgłaszać pisemnie na adres: Aliens Group Małgorzata Starybrat Al. Jana Pawła II 27, 00-867 Warszawa lub mailowo pod adres : info@aliensgroup.pl
4. W reklamacji Klient powinien podać swoje imię i nazwisko, adres do korespondencji, rodzaj i datę wystąpienia nieprawidłowości związanej z funkcjonowaniem galerii. Aliens Group zobowiązuje się do rozpatrzenia każdej reklamacji w terminie do 14 dni, a gdyby to nie było możliwe, do poinformowania w tym okresie Klienta, kiedy reklamacja zostanie rozpatrzona.

§ 12. Rozstrzyganie sporów

1. Spory wynikłe na tle niniejszego regulaminu rozstrzygane będą przez sąd właściwy miejscowo i rzeczowo.
2. W wypadku zaistnienia sporu pomiędzy Klientem a Aliens Group, Klient ma prawo skorzystać z pozasądowych sposobów rozstrzygania sporów, a w szczególności skorzystać z mediacji prowadzonej przez Inspekcję Handlową lub skorzystania ze Stałego Polubownego Sądu Konsumenckiego przy wojewódzkich inspektoratach Inspekcji Handlowej. Klient będący konsumentem może zwrócić się również o pomoc do powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumenta, a także do organizacji społecznych, których statutowym zadaniem jest ochrona interesów konsumentów, takich jak Stowarzyszenie Konsumentów Polskich czy Federacja Konsumentów.
3. Od 15 lutego 2016 roku Komisja Europejska udostępnia internetową platformę do pozasądowego rozstrzygania sporów - dotyczących umów i zobowiązań związanych ze sprzedażą internetową - pomiędzy konsumentem zamieszkałym na terenie Unii Europejskiej i przedsiębiorcą zarejestrowanym na terenie Unii Europejskiej. Platforma znajduje się pod adresem: KOMISJA EU

§ 13. Zmiana regulaminu

1. Aliens Group ma prawo do dokonania zmiany niniejszego regulaminu.
2. Zmiana regulaminu wchodzi w życie w terminie 14 dni od dnia powiadomienia Klienta o zmianie drogą ogłoszenia na stronie internetowej oraz pocztą elektroniczną. Brak akceptacji nowych warunków oznacza rezygnację z konta w galerii Aliens Group.
3. Zmiana regulaminu wchodzi w życie, gdy wynika ona z bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa, a jest korzystniejsza dla Klienta.

STRONA GŁÓWNASzukaj